|
|
| Marka Adı: | NUOYINGJIAYE |
| Model Numarası: | NYCZ500 |
| Moq: | 1 parça |
| fiyat: | $450 to $1700 /pcs |
| Ödeme Şartları: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Tedarik Yeteneği: | 1000 adet/ön ay |
Kimyasal maddeler için güvenlik Manyetostriktif sıvı seviye göstergesi doğruluğu ±0.5mm
Çalışma prensibi
Manyetostriktif seviye göstergesinin çalışma prensibi şekilde gösterilmiştir. Ürünler temel olarak ölçüm çubuğu, elektronik hazne ve ölçüm çubuğuna yerleştirilmiş temassız şamandıradan oluşur. Çubukta bir manyetostriktif tel (dalga kılavuzu teli) bulunur. Çubuk, dalga kılavuzu telini çok iyi koruyan manyetik olmayan paslanmaz çelik borudan yapılmıştır.
Manyetostriktif seviye göstergesi çalışırken, elektronik haznedeki darbe üreteci bir başlangıç darbesi gönderir, bu darbe dalga kılavuzu telinde iletilir. Bu manyetik alan şamandıradaki kalıcı manyetik alanla karşılaştığında, manyetostriksiyon etkisi oluşur, bu da dalga kılavuzu telinin bükülmesine ve sabit hızlı bir mekanik dalga üretmesine neden olur. Mekanik dalga her iki yönde iletilir, çubuğun ucuna ulaşan mekanik dalga damper tarafından emilir, mekanik dalganın elektronik depoya doğru geri dönmesi elektronik depoya yerleştirilmiş algılama kurumları tarafından algılanır, karşılık gelen akım darbesine dönüştürülür, algılama kurumları iki darbe arasındaki zaman farkını hesaplayabilir, sıvı seviyesinin yüksekliği doğru bir şekilde ölçülebilir.
![]()
Tasarım özelliği
* Daha geniş uygulanabilirlik, çeşitli prob formları, çeşitli proses bağlantı formları, çeşitli üretim malzemeleri mevcuttur, özelleştirilmiş tasarım yapılabilir.
* Güçlü güvenilirlik: manyetostriktif seviye göstergesi dalga kılavuzu prensibini benimsediği için, mekanik hareketli parça yoktur, bu nedenle sürtünme ve aşınma yoktur. Tüm dönüştürücü paslanmaz çelik tüp içine kapatılmıştır ve ölçüm ortamı temas etmez, sensör güvenilir çalışır ve uzun ömürlüdür.
* Yüksek doğruluk: manyetostriksiyon seviye göstergesi dalga kılavuzu darbesi ile çalıştığı için, ölçülen yer değiştirme başlangıç darbesi ve bitiş darbesi zamanının ölçülmesiyle belirlenir, bu nedenle ölçüm doğruluğu yüksektir, çözünürlük %0.01FS'den daha iyidir, bu da diğer sensörlerle elde edilmesi zordur.
* İyi güvenlik: Manyetostriktif seviye göstergesi yüksek patlamaya dayanıklı performansa, içsel olarak güvenli patlamaya dayanıklı, güvenli kullanıma sahiptir, özellikle kimyasal hammaddelerin ve yanıcı sıvıların ölçümü için uygundur. Manuel ölçümün güvensizliğini önlemek için ölçüm sırasında deponun kapağını açmaya gerek yoktur.
* Manyetostriktif sıvı seviye ölçer kurulumu ve bakımı kolaydır: manyetostriktif sıvı seviye ölçer genellikle deponun mevcut boru portu aracılığıyla kurulur, özellikle yer altı depolama tanklarının ve faaliyette olan depolama tanklarının kurulumu için uygundur ve kurulum süreci boyunca normal üretimi etkilemez.
Teknik parametre
| Tipik uygulamalar | sıvı, arayüz ölçümü |
| Ürün modeli | NYCZ500 |
| Anten formu | çizgi tipi, çubuk tipi |
| Anten malzemesi | 304, 316 |
| Ölçüm aralığı | 0-50~5000mm (kablo tipi: 25 metre) |
| Ölçüm doğruluğu | ±0.5mm |
| Güç kaynağı | 24 VDC (iki hatlı, dört hatlı), 220 VAC |
| Sinyal çıkışı | 4... 20mA/HART/RS485/Modbus... |
| Çalışma akımı | 4.. 20mA |
| Yük karakteristiği | akım çıkışı, maksimum yük direnci 600Ω; Gerilim çıkışında, maksimum yük direnci 2mA'dır |
| Proses sıcaklığı | -40~ +200℃ |
| Tepki süresi | 0.2~5ms |
| Proses basıncı | -0.1 ila 10.0MPa |
| Proses bağlantısı | dişli, braket, flanş (isteğe bağlı) |
| koruma sınıfı | IP65, IP67, IP68 (isteğe bağlı) |
| Patlamaya dayanıklı sınıf | ExiaⅡCT6 Ga,ExdⅡCT6Gb (detaylar için sertifikaya bakınız) |
* Not: Ürünler özel gereksinimlerinize göre özelleştirilebilir!
Daha fazla ürün detayı için lütfen benimle iletişime geçin!Teşekkürler~
Serena Jiang / Satış Müdürü
E-posta: serena.jiang@china-yqyb.com
WhatsApp: 15934851597