|
|
| Marka Adı: | NUOYING |
| Model Numarası: | NYRD701 |
| Moq: | 1 bilgisayar |
| fiyat: | $239~$259/pc |
| Ödeme Şartları: | T/T |
| Tedarik Yeteneği: | ayda 1000 adet |
Kablo Antenli ve ±1mm Doğruluklu Radar Seviye Sensörü Üreticisi ile 1.8GHz RS485 Kılavuzlu Dalga Radar Seviye Vericisi
1,8 GHzKılavuzlu DalgaRadar Seviye VericisiÇalışma Prensibi
Giriş:
Kılavuzlu dalga radarı, zamanda yolculuk prensibine dayanan bir ölçüm cihazıdır. Radar dalgası ışık hızında çalışır ve çalışma süresi elektronik bileşenler aracılığıyla seviye sinyaline dönüştürülebilir. Prob, yüksek frekanslı darbeler gönderir ve kablo veya çubuk prob boyunca yayılır. Darbeler malzeme yüzeyine çarptığında geri yansıtılarak cihazdaki alıcı tarafından alınır ve mesafe sinyali seviye sinyaline dönüştürülür.
Yansıyan darbe sinyali, kablo veya çubuk sonda boyunca cihazın elektronik devresine iletilir. Mikroişlemci sinyali işler ve malzeme yüzeyinde mikrodalga darbesinin oluşturduğu yankıyı tanır. Doğru yankı sinyali tanımlaması darbe yazılımı tarafından tamamlanır. Malzeme yüzeyinden D mesafesi, darbenin zaman yolculuğu T ile orantılıdır: D=C×T/2 (burada C, ışığın hızıdır). Boş tankın E mesafesi bilindiğinden seviye: L=ED
Çıkış:
Boş tank yüksekliği E(= sıfır), dolu tank yüksekliği F(= tam aralık) ve bazı uygulama parametrelerinin girilmesiyle uygulama parametreleri, ölçüm cihazını 4-20mA çıkışa karşılık gelen ölçüm ortamına otomatik olarak uyarlayacaktır.
1,8 GHzKılavuzlu DalgaRadar Seviye Vericisi Uygulama Alanları
1. Enerji santralleri: Rezervuarlar, silo pompaları, buhar kepçeleri, kül depolama, yağ tankları vb.
2. Petrol Sahası: Ham petrol depolama tankları, rafine edilmiş petrol depolama tankları, çökeltme tankları, kanalizasyon tankları, sondaj çamuru tankları vb.
3. Kimyasal: Ham petrol damıtma kulesi, hammadde silosu, ara silo, reaksiyon tankı, amonyak tankı, asfalt depolama tankı vb.
4. Metalurji: Hammadde siloları, yardımcı malzeme siloları, elektrolitik hücre tampon tankları vb.
5. Su Kaynakları: Kanallar, rezervuarlar, tarım arazilerinin sulanması, nehir su seviyesinin izlenmesi, ani sel uyarısı, kentsel su baskını vb.
6. Gıda maddeleri: Meyve suyu fabrikası, süt fabrikası, bira fabrikası depolama tankı vb.
7. İlaçlar: Çin ilaç depolama tankları, ayırıcılar, fermantasyon tankları vb.
8. Su arıtma: Rezervuarlar, fosseptikler, su arıtma tankları, çökeltme tankları, derin kuyular, içme suyu şebekeleri vb.
9. Kağıt: Depolama kulesi, kimyasal madde depolama silosu vb.
10. Diğer: Taş ocağı, çevre koruma, gemi yapımı ve diğer endüstriler.
1,8 GHzKılavuzlu DalgaRadar Seviye VericisiTeknik Parametreler
| Ürün Modeli | NYRD701 |
| Tipik uygulama |
Sıvılar, tozlar, katı parçacıklar |
| Anten malzemesi | 304 |
| Anten türü | Yumuşak kablolu anten |
| Ölçüm aralığı | 30 dakika |
| Ölçüm doğruluğu | ±1 mm |
| Güç kaynağı | 24VDC (iki telli, dört telli) |
| Ortam sıcaklığı | -40~+130°C, -40~+250°C |
| Proses bağlantısı | Diş, flanş (isteğe bağlı) |
| Proses basıncı | -0.1~4.0MPa |
| Koruma sınıfı | IP67 |
| Patlamaya dayanıklı kalite | Exia II CT6 (isteğe bağlı) |
| Sinyal çıkışı | 4...20mA/HART/RS485/Modbus... |
| Elektrik arayüzü | M20*1,5, ½ ″NPT |
Not: Ürünler, kullanıcıların özel gereksinimlerine göre özelleştirilebilir.
1,8 GHzKılavuzlu DalgaRadar Seviye Vericisi İlgili Resimler
![]()
![]()